header2

Administrator

Administrator

piątek, 25 marzec 2016 21:08

Znów wędrujemy ciepłym krajem ...

Szanowni Państwo,

wiosna nadchodzi wielkimi krokami - co to oznacza dla organizmów takie jak płazy? Zachęcamy do zapoznania się z załączonym tekstem autorstwa Mikołaja Kaczmarskiego i Jana Kaczmarka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pobierz

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim monitoringu żab trawnych. Prosta metodyka wymagająca wykonanie trzech 2 godzinnych obejść wybranego odcinka rzecznego a następnie przesłania wyników do koordynatora to niewiele. Zachęcam to tylko 6h pracy do wykonania w ciągu najbliższego miesiąca. Więcej informacji i formularze na stronie Towarzystwa Badań i Ochrony Przyrody. Koordynator badań: Maciej Bonk.
poniedziałek, 09 luty 2015 16:45

90 rocznica urodzin prof. Leszka Bergera

fot. archiwum prof.Bergera

Wiosna się zbliża, każdy miłośnik herpetologii planuje już początek sezonu. Tymczasem 10 lutego przypada 90. rocznica urodzin śp. prof. dr hab. Leszka Bergera (1925 - 2012), światowej sławy herpetologa. Profesor Berger dzięki swoim przełomowym odkryciom dotyczącym sposobów reprodukcji żab zielonych stał się jednym z najwybitniejszych polskich biologów XX wieku. Całe życie prowadził badania, jednocześnie aktywnie popularyzował naukę i edukował kolejne pokolenia. Zapewne każdy herpetolog posiada w swojej biblioteczce książkę profesora "Płazy i gady Polski. Klucz do oznaczania" wydany w 2000 roku. Pomimo postępu w nauce, zmian w systematyce książka ta nadal nie traci na aktualności i jest podstawową pozycją o polskiej herpetofaunie obok "Płazów i gadów krajowych" Włodzimierza Juszczyka (1987).

Z okazji rocznicy urodzin Profesora Leszka  Bergera przygotowaliśmy notatkę poświęconą Jego życiu i dokonaniom.

Zapraszamy do lektury: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Berger

Grupa Traszka

poniedziałek, 05 styczeń 2015 17:31

Nowy nr Zeszytów terarystycznych

Nowy nr Zeszytów terarystycznych a w nim m.in. artykuł Pani Marty Szelegieniec: 
Pocałuj żabkę w łapkę, czyli o rzekotkach australijskich
 
12ZT fb wdowa

Zachęcamy do zagłosowania na projekt Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II LO w Ostrowie Wielkopolskim pt

"Nabici w butelkę, czyli jak śmieci wpływają na bioróżnorodność lasów"

w ramach konkursu "Tu mieszkam, tu zmienia" organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Głównym celem projektu jest edukacja lokalnej społeczności w zakresie zaśmiecania i degradacji środowiska oraz wykazanie, że sprzątanie i nie pozostawianie po sobie śmieci ma charakter nie tylko estetyczny, ale również przyczynia się do ochrony lokalnej przyrody. Szczegóły i link do głosowania: http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html

startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Strona 1 z 22

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.