header2

Polska Agencja Prasowa i TVN24 o naszym atlasie

"W Poznaniu powstaje mapa rozmieszczenia płazów, 

21.09. Poznań (PAP) - Mapa rozmieszczenia płazów na terenie Poznania pomoże miejskim urzędnikom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Taką mapę przygotowuje Klub Przyrodników Koło Poznańskie przy współpracy Grupy Traszka."

 
 

Rataje - Zarząd Zieleni Miejskiej popełnił przestępstwo ekologiczne?

< !--[if gte mso 9]> Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 < ![endif]-->< !--[if gte mso 9]> < ![endif]-->< !--[if gte mso 10]> < ![endif]-->

Wyjaśnienie do artykułu "Rataje - Zarząd Zieleni Miejskiej popełnił przestępstwo ekologiczne?", zamieszczonego w Głosie Wielkopolskim 25 marca 2011 r.

    W nawiązaniu do publikacji informujemy, że stwierdzenie, jakoby w zeszłym roku w stawach położonych w Parku na os. Tysiąclecia, dokonali przyrodnicy (nie ekolodzy) z nieformalnej Grupy Traszka oraz z Koła Poznańskiego Klubu Przyrodników, a nie - jak błędnie podano przez Fundację „Pro-Terra”. Dziennikarz również mija się z prawdą, pisząc jakoby traszki w Poznaniu występują tylko w dwóch miejscach. Takich miejsc jest znanych więcej, jednak na ogromnym zespole Ratajskich osiedli przetrwały tylko na terenie parku na os. Tysiąclecia.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.