header2

środa, 05 wrzesień 2012 19:26

Chronimy lokalną przyrodę

„Chronimy lokalną przyrodę"

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu miejsc cennych przyrodniczo w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach.

14 września 2012

III edycja sprzątania miejsc cennych przyrodniczo w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach.

Celem naszej akcji organizowanej od 2009 roku jest nie tylko uprzątnięcie zalegających śmieci, ale także edukacja ekologiczna poprzez czynną ochronę miejsc cennych przyrodniczo i nagłośnienie problemu zaśmiecania środowiska.

W tegorocznej edycji udział wezmą uczniowie z czterech ostrowskich szkół: I i II Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej oraz między innymi członkowie Południowowielkopolskiej Grupy OTOP, Grupa Traszka, członkowie kół naukowych z Poznania i Wrocławia, Nadleśnictwo Krotoszyn, firma Slam Poland. Wspierają nas również Urząd Miasta Ostrowa Wlkp. i Starostwo Powiatowe, które zapewniają worki na śmieci i ich późniejszy wywóz oraz fundacja Nasza Ziemia. Sprzątać będziemy trzy stawy i ich okolice w Ostrowie Wielkopolskim:

- staw przy ulicy Kamiennej,

- staw przy al. Solidarności i ul. Strzeleckiej,

- Staw Szulca przy ul. Lwowskiej i Składowej,

- starą żwirownie w Lamkach pod Ostrowem Wlkp.

Wszystkie miejsca są siedliskami ściśle chronionych gatunków płazów m. in. kumaka nizinnego czy traszki grzebieniastej, a także lęgowiskiem i żerowiskiem ptaków.

Poza samym sprzątaniem uczestnicy akcji 18 września wezmą udział w podsumowaniu akcji przygotowanej przez uczniów, prelekcji dotyczącej wpływu zanieczyszczenia stawów na organizmy wodne oraz wspomnieniu o śp. Prof. Leszku Bergerze. Odbędą się również zajęcia na ścieżce edukacyjnej przy ostrowskim składowisku odpadów. Natomiast w dniach 19-20 września odbędą się zajęcia na ścieżce edukacyjnej przy ostrowskim składowisku odpadów.

Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu zapraszamy nad wybrane stawy 14 września o godzinie 9.00.

Kontakt:

Krzysztof Kolenda

665081391

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kolenda TR

sprzatanie swiataotop0001grafika1stan po zielonej stronie mocy

Czytany 1514 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 listopad 2014 21:50

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.