header2

piątek, 11 listopad 2011 18:19

Poradnik ochrony płazów.

"Poradnik ochrony płazów. Ochrona dziko żyjących zwierząt w projektowaniu inwestycji drogowych. Problemy i dobre praktyki"

Rafał T. Kurek, Mariusz Rybacki, Marokl_poradnik-ochrony-plazow-180ek Sołtysiak

Kompendium wiedzy w zakresie metod ochrony płazów na poszczególnych etapach planowania i realizacji inwestycji drogowych. Napisana w oparciu o doświadczenia własne oraz bogaty dorobek europejskich sąsiadów. To pierwsza w Polsce książka tak szczegółowo omawiająca wpływ inwestycji liniowych na płazy i sposoby przeciwdziałania niekorzystnym zjawiskom z tym związanym.

Głównym celem publikacji jest stworzenie praktycznego narzędzia do podjęcia działań chroniących płazy na każdym etapie planowania i projektowania inwestycji drogowych. Książka stanowi zarówno kompendium wiedzy przyrodniczej w zakresie minimalizacji oddziaływania dróg na płazy – niezbędnej zwłaszcza wykonawcom opracowań środowiskowych i instytucjom wydającym decyzje administracyjne, oraz jest próbą pokazania projektantom i inżynierom jak w praktyce powinny wyglądać najlepsze rozwiązania.

Przydatne narzędzie dla wszystkich podmiotów i instytucji uczestniczących zarówno w opracowaniu dokumentacji środowiskowej i projektowej, wydających decyzje administracyjne konieczne do realizacji inwestycji drogowych, jak i samych wykonawców oraz osób realizujących nadzór przyrodniczy.

Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Opis:
164 strony, format A4
Pracownia
Bystra 2011

na podstawie

http://pracownia.org.pl/poradnik-ochrony-plazow-2011

Czytany 2284 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 listopad 2014 21:50

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.